دات نت نیوک
تلفن :

02177905557

تلفن همراه :

09901201109

Menu

پروتز ثابت
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار و مقالات

پروتز ثابت

پروتز ثابت

درمان پروتز ثابت عبارت است از جایگزینی و ترمیم دندان ها به کمک جایگزین های مصنوعی به گونه ای که پروتزها به راحتی از محیط دهان خارج نشود و هدف آن برگرداندن فانکشن ، زیبایی و راحتی به بیمار می باشد .
این نوع درمان می تواند رضایت وصف ناپذیری را هم  برای بیمار و هم برای دندانپزشک به ارمغان آورد. 
در پروتز ثابت می توان یک سیستم دندانی معیوب با عملکرد ضعیف را تبدیل به اکلوژن سالمی نمود که سا ل ها کارایی داشته و به میزان زیادی زیبایی را افزایش دهد .
درمان پروتز ثابت را می توان در گروه های روکش تک دندان ، جایگزینی یک یا چند دندان به وسیله پروتز ثابت ، رستوریشن متکی بر ایمپلنت ، ترمیم همه دندان های یک قوس فکی و یا ترمیم کل سیستم دندانی طبقه بندی نمود.
به منظور توفیق در چنین کار سخت و دقیقی باید به تمامی جزئیات توجهی خاص مبذول داشت : از مصاحبه اولیه با بیمار و تشخیص گرفته تا مراحل عملی درمان و برنامه ریزی جلسات پیگیری پس از درمان ، در غیر این صورت نتایج هم برای بیمار و هم برای دندانپزشک ناامید کننده بوده و موجبات نارضایتی را به بار می آورد ، به نحوی که موجب سرخوردگی و از بین رفتن اعتماد بیمار می شود.
معمولا مشکلات و مسائلی که در حین و یا پس از درمان به وجود می آیند با خطاها و غفلت هایی که در مرحله گرفتن تاریخچه و معاینات اولیه رخ داده اند مرتبط است .
یک کلینسین بی تجربه ممکن است بدون در نظر گرفتن مشکلات احتمالی به تشخیص قطعی برسد و به یکباره مراحل درمانی را آغاز نماید.
طرح درمان مناسب مستلزم تشخیص صحیح است که لازمه آن جمع آوری اطلاعات مناسب و مرتبط با هم می باشد. یک تاریخچه کامل شامل ارزیابی جامع و فراگیر از سلامت عمومی و وضعیت دندانی ، نیازهای فردی ، اولویت ها و شرایط زندگی بیمار است.
 

مطلب قبلی دندانپزشکی دیجیتال ( Digital dentistry )
مطلب بعدی کست های تشخیصی در درمان پروتز ثابت
Print
139

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x